IDEÁLNY TRÉNING

Až 84% vašej svalovej hmoty

Pri cvičení na veslárskom trenažéri WaterRower zapojíte všetky svaly od špičiek prstov držiacich rukoväte až po končeky chodidiel položených na opierke pre nohy. WaterRower je v tomto ohľade bezkonkurenčný. Iné fitness zariadenia ako sú bežecké pásy, stacionárne bicykle, či elipticaly zaťažujú telo jednostranne, zapájajú omnoho menej svalov, spaľujú menej kalórií a majú tak výrazne menší tréningový efekt.

Viac ako 1000 kalórií za hodinu

Maximálny efekt pri minime času – také je veslovanie, pri ktorom je subjektívne vnímaná námaha oveľa menšia ako pri iných fitness cvičeniach. Mnohé fitness prístroje sa označujú za najlepšie, čo do počtu spálených kalórií. Pravda však je, že spálené kalórie sa neodvíjajú od samotného zariadenia, ale od intenzity vášho cvičenia. Spáliť napríklad 800 kalórií za hodinu cvičenia na stacionárnom bicykli, bežeckom páse alebo elipticale si vyžaduje veľmi vysokú, až neurdžateľnú intenzitu cvičenia, keďže sú zapojené iba vybrané svalové partie. Pri veslovaní zapojíte oveľa viac svalov, čím spaľujete viac kalórií aj pri nižšej intenzite cvičenia.

Šetrné ku kĺbom

Veslovanie je ideálnym cvičením pri artritíde. Keďže veslovanie je cvičenie v sede, vaše členky, bedrá a kolená netrpia pod ťarchou vašej telesnej hmotnosti, ale sú zaťažené iba intenzitou vášho veslovania, ktorú máte plne pod kontrolou. Veslovanie je preto jedným z najlepších cvičení pri bolestiach kĺbov. Veslovanie je vhodné pre všetkých, mladých i starších, mužov aj ženy, malých či veľkých.

Princíp samoregulácie

Veslovací trenažér WaterRower a fitness stroje WaterWorks využívajú odpor vody a fungujú na princípe samoregulácie. Pri cvičení nie ste pod tlakom žiadneho závažia, WaterRower a WaterWorks teda nevytvárajú odpor vám, ale vy im, vy ste motor. Intenzita cvičenia závisí teda iba od vás. Rastúcou intenzitou vášho cvičenia sa odpor zvyšuje, a naopak znižujúcou sa intenzitou sa odpor zasa znižuje. Pri cvičení na veslárskom trenažéri WaterRower a fitness prístrojoch WaterWorks tak nezažijete nepríjemné trhanie a otrasy typické pre bežné mechanické fitness stroje, ktoré spôsobujú mikrotrhliny a bolesti svalov. Pri cvičení s odporom vody robíte iba hladké a plynulé pohyby, ktoré sú šetrné k vašim svalom. Poškodenia a bolesti svalov sú tak minulosťou.

Vďaka uvedeným vlastnostiam sú WaterRower a WaterWorks vhodné pre každého bez obmedzenia veku, pohlavia alebo kondície a predstavujú ideálnu pomôcku pre fyzioterapeutov.

Princíp samoregulácie

Samozrejme platí stará múdrosť v zdravom tele zdravý duch. Cvičenie na našich fitness prístrojoch prináša však v porovnaní s klasickými zaťažovými fitness prístrojmi aj ďalšie benefity.

Jemné k srdcu

Jemné k srdcu

Len nedávno sa dostalo do povedomia verejnosti, že vysoký krvný tlak, ktorý sa môže vyskytnúť v súvislosti so silovým tréningom, sa eliminuje akonáhle po opakovanom cvičení nasleduje krátka fáza uvoľnenia svalov. Táto fáza uvoľnenia svalov sa počas tréningu s odporom vody vytvára automaticky, pretože napätie spojené so spiatočným pohybom je vylúčené. Cvičenie s odporom vody je teda citlivé nielen k vaším svalom a pohybového aparátu, ale aj k vášmu srdcu.

Relaxuj a odbúraj stres

Pri cvičení na veslárskom trenažéri WaterRower a fitness zariadení WaterWorks sa priestorom šíri príjemný prirodzený zvuk. Váš tréning je tak podporovaný aj akusticky a vy môžete rýchlo nájsť ten správny tréningový rytmus a zrelaxovať myseľ. A ani Vaša rodina nie je rušená hlukom, ktorý pri cvičení vydávajú bežné fitness stroje so závažiami.

Harmónia sa odvíja tiež od prírodnej rovnováhy jednotlivých častí. WaterRower a WaterWorks v sebe miešajú pokoj, ktorý prináša pohyb vody, teplo dreva a rytmus pohybu. Kombinácia týchto prvkov prináša radosť z pohybu, posilnenie tela a relaxáciu mysle. Estetickosť zachytená v našich prístrojoch ich predurčuje k radosti z používania.

Hladké pohyby vedú užívateľa od jedného záberu ku druhému a je tak len na vás, v akej ste kondícii alebo momentálnom rozpoložení a koľko „tomu“ chcete dať, či len tak „piánečko“ alebo sa potrebujete poriadne zničiť, aby ste precvičili telo a vyčistili hlavu, ako Kevin Spacey alias Frank v House of Cards.